„W baśniowym świecie braci Grimm” – konkurs czytelniczy dla klas III-IV

W 235. rocznicę urodzin Wilhelma Grimma zapraszamy uczniów klas III-IV z terenu naszej gminy do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym. Ma on na celu popularyzację czytelnictwa, pogłębienie wiedzy dotyczącej biografii oraz twórczości Wilhelma i Jakuba Grimm. Baśnie spisane przez braci, zapewne znane każdemu, zostały przetłumaczone na wiele języków, a w 2005 roku UNESCO wpisało je na listę Pamięć Świata.

Zapraszamy do biblioteki po książki, zachęcamy także do odszukania ich w swoich zbiorach. W pytaniach konkursowych dotyczących twórczości pisarzy prosimy, aby korzystać z wydań w tłumaczeniu Marcelego Tarnowskiego lub Ireny Tuwim. Grimm plakat

Regulamin

1. Organizatorem konkursu czytelniczego „W baśniowym świecie braci Grimm” jest Gminna Biblioteka Publiczna im. Kaspra Wojnara.

2. Adresatami konkursu są uczniowie Szkół Podstawowych klas III-IV z terenu Gminy Jedlicze.

3. Celem konkursu jest:

• popularyzacja czytelnictwa,
  • pogłębienie wiedzy dotyczącej biografii  i twórczości Wilhelma i Jakuba Grimm,
  • rozwijanie umiejętności posługiwania się książką oraz innymi źródłami informacji.

4. Tematem konkursu jest życie i twórczość braci Grimm.

W pytaniach dotyczących twórczości należy korzystać z wydania „Baśni” w tłumaczeniu Marcelego Tarnowskiego lub Ireny Tuwim.

5. Zadaniem uczestników jest wybór oraz zakreślenie poprawnych odpowiedzi i rozwiązanie krzyżówki.

6. Formularz konkursowy, karta zapisu i zgoda na przetwarzanie danych osobowych znajduje się na stronie biblioteki www.biblioteka.jedlicze.pl

7. Gotowe prace wraz z kartą zapisu i zgodą na przetwarzanie danych osobowych należy dostarczyć do biblioteki do 20 marca 2021 r.

w formie papierowej lub przesłać ich skan na adres gbpjedlicze@poczta.onet.pl

8. Oceny prac dokona Komisja Konkursowa powołana przez Organizatora.

9. Zgłoszenie do Konkursu oznacza akceptację regulaminu.

10. Organizator zastrzega sobie prawo do opublikowania listy laureatów z podaniem imienia i nazwiska tych osób.

11. Autorom prac zostaną przyznane nagrody za I, II, III miejsce oraz wyróżnienia w dwóch kategoriach wiekowych:

• klasa III
  • klasa I

12. Każdy uczestnik otrzyma upominek oraz dyplom, potwierdzający jego udział w konkursie.

13. Organizator zastrzega sobie prawo do innego podziału nagród.

14. Szczegółowe informacje o konkursie można uzyskać pod nr tel. 13 43 809 45.

15. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie biblioteki i przesłane do zwycięzców.