„Dzień z obrazem” – warsztaty malarskie


W dniu 30 czerwca br. w bibliotece odbyły się warsztaty malarskie w ramach projektu  „Kultura dla pokoleń” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury z programu „Kultura-Interwencje 2021”. Spotkanie poprowadziła  Małgorzata Twardzik – Wilk, malarka wielokrotnie wyróżniana i nagradzana za swoje dzieła, członkini Umeleckiej Besedy Slovenskiej, związku profesjonalnych artystów działających w Słowacji.

Na początku warsztatów uczestnicy projektu zapoznali się z podstawowym warsztatem malarskim. Przedstawione zostały materiały i techniki artystyczne oraz organizacja pracy wraz z urządzeniem pracowni. Po części teoretycznej przyszedł czas na praktyczne ćwiczenia z wykorzystaniem rekwizytów do tworzenia obrazów na sztaludze skrzynkowej.

Podczas warsztatów zaprezentowana została wystawa prac artystki, dzięki której uczestnicy poznali gatunki i rodzaje malarstwa.

Pod czujnym okiem instruktora uczestnicy samodzielnie malowali własne obrazy. Tematem przewodnim w grupie osób dorosłych były kwiaty. Dzieci i młodzież kierując się wskazówkami prowadzącego tworzyły ulubioną postać z bajki. Technika malarska wykorzystana na warsztatach to pastel.

Uczestnicy zajęć wykazali się dużą wyobraźnią i kreatywnością, stworzyli wspaniałe dzieła, które można podziwiać do 10 lipca 2021 r. w bibliotece.

Prace wykonane przez uczestników warsztatów.