Zapraszamy na spotkanie autorskie z Andrzejem Pacułą

14 maja br. Gminna Biblioteka Publiczna im. Kaspra w Jedliczu gościć będzie na spotkaniu autorskim on-line Andrzeja Pacułę – poetę, satyryka, dramaturga, eseistę i wydawcę. Osobę, która jest jednocześnie scenarzystą, autorem filmów, książek biograficznych m.in. o kompozytorze Andrzeju Zaryckim, czy o dziennikarzu i historyku polskiego oraz światowego kina – Stanisławie Janickim. Nasz gość pisze także książki dla dzieci, np. z cyklu „Przygody rodziny Nienudków” oraz piosenki literackie. Spod jego pióra ukazały się tomiki poezji „Solna Góra”, „Kroniki Miejskie”, „Uzbornia”, „Kroniki rodzinne”. W latach osiemdziesiątych Andrzej Pacuła był artystą „Piwnicy pod Baranami”. W późniejszym okresie związany z teatralnym Festiwalem TaliA w Tarnowie jako jego pomysłodawca i pierwszy dyrektor artystyczny. W kolejnych latach i obecnie jest współredaktorem rocznika kulturalnego „Piosenka”, wydawanego przez Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu, poświęconego kulturze piosenki i piosence w … kulturze.

Andrzej Pacuła