„Zima w bajkach”- konkurs

Zimowy krajobraz utrzymuje się za oknami i pomimo mroźnego powietrza zabawy na śniegu są najlepszą zabawą dla dzieci. Zima i związane z nią przygody często pojawiają się w literaturze dla najmłodszych. Najpiękniejsze zimowe baśnie, bajki i opowieści na zawsze zostają w pamięci, na przykład takie jak: „Królowa Śniegu”, „Dziewczynka z zapałkami”, „Kraina Lodu”, „Lew, czarownica i stara szafa”, „Zima Muminków” czy „Dziadek do orzechów”. Niech te książki staną się inspiracją dla uczestników konkursu plastyczno-czytelniczego pod hasłem „Zima w bajkach”. Serdecznie zapraszamy  do udziału._Zima w bajkach_

ZIMA W BAJKACH

Konkurs plastyczno-czytelniczy

Regulamin

1. Organizatorem konkursu jest Gminna Biblioteka Publiczna im. Kaspra Wojnara w Jedliczu filia w Potoku.

2. Konkurs skierowany jest do uczniów klas „0” z Samorządowego Przedszkola w Jedliczu filia w Potoku.

3. Cele konkursu:

• rozbudzenie zainteresowania literaturą, zapoznanie z postaciami bajkowymi, propagowanie czytelnictwa,
  • popularyzacja działań plastycznych i poszerzanie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych,
  • rozbudzanie wyobraźni oraz kreatywności dzieci.

Technika wykonania prac:

1. Należy wykonać prace plastyczną o tematyce zimowej, inspirowaną dowolnym utworem literackim dla dzieci (wiersz, bajka, legenda, opowiadanie).

2. Zastosować można dowolnie wybraną technikę plastyczną (np. malarstwo, rysunek,  collage, forma przestrzenna, technika własna),  format prac A4.

3. Pod uwagę będą brane walory artystyczne, pomysłowość, samodzielność.

4. Uczestnik konkursu może wykonać tylko jedną pracę.

5. Każda praca powinna być podpisana, zawierać imię i nazwisko autora.

Warunki uczestnictwa :

1. Zapoznanie się z regulaminem, który jest dostępny na stronie internetowej Organizatora.

2. Każdy uczestnik dołączając do konkursu powinien przesłać do biblioteki zdjęcia lub skany wykonanej przez siebie pracy oraz dostarczyć załączniki:

a) nr 1 zawierający kartę zgłoszeniową,

b) nr 2 zawierający zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

adres e-mail: gbppotok@onet.pl

4. Prace konkursowe można także dostarczyć do siedziby biblioteki.

5. Dostarczenie pracy na konkurs oznacza akceptację niniejszego regulaminu i jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na publiczne wykorzystanie pracy plastycznej.

6. Organizator zastrzega sobie prawo do opublikowania listy laureatów z podaniem imienia i nazwiska tych osób.

7. Prace będą przyjmowane do 26 lutego 2021 roku.

Ocena prac i nagrody:

1. Oceny prac dokona Komisja Konkursowa powołana przez Organizatora.

2. Kryteria oceny to: zgodność z tematem, pomysłowość i oryginalność.

4. Szczegółowe informacje o konkursie można uzyskać pod nr tel. 13 49 378 81.

5. Informacje o wynikach konkursu, terminie i sposobie wręczenia nagród zostaną przesłane do przedszkola i uczestników.

Karta-uczestnictwa-Zima-w-bajkach Zgoda-na-na-wizerunek-—-Zima-w-bajkach