Walentynkowy konkurs – rozstrzygnięcie

IMG20210217105213cccccccc

„Literackie Walentynki” to tytuł konkursu adresowanego do uczniów klas IV-VIII Szkół Podstawowych z terenu Gminy Jedlicze zorganizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną im. Kaspra Wojnara. Zadaniem  uczestników było wskazać partnera do podanego bohatera i odgadnąć tytuł oraz autora książki, w której owa para się pojawia.

Niektóre znane literackie pary już na trwałe zapisały się w historii literatury i są jednoznacznie kojarzone z konkretnymi tytułami. Któż z nas nie słyszał o Romeo i Julii, Tristanie i Izoldzie, czy o Oleńce i Kmicicu? Dla uczestników konkursu te pytania także nie sprawiły większych trudności. Dzieci biorące udział w „Literackich Walentynkach” wykazały się dociekliwością i udowodniły, że potrafią dotrzeć do każdej informacji. Konkurs był nie tylko świetną zabawą, ale także przyczynił się do pogłębienia wiedzy  młodych czytelników o motywie miłości w  literaturze. Być może znajdą się też tacy, którzy zaintrygowani tematem zechcą dokładnie poznać historię romansu ulubionej pary i sięgną po pierwowzór literacki  – do czego serdecznie zachęcamy.

Komisja Konkursowa po dokonaniu oceny testów wyłoniła zwycięzców, przyznano wyróżnienia oraz nagrody za udział dla wszystkich uczestników. Dziękujemy serdecznie za nadesłane prace, za trud ich wykonania i zaangażowanie.

Przyznane zostały następujące miejsca:

I miejsce – Julia Łucka / Natalia Sanocka, SP Jedlicze

II miejsce – Maja Waliszko, SP Dobieszyn

III miejsce – Anna Kuczek / Rafał Kuczek, SP Dobieszyn

III miejsce – Aleksandra Rodzinka, SP Potok

III miejsce – Franciszek Boduch, SP Żarnowiec

Wyróżnienia otrzymują:

Michał Wiatr, SP Potok

Julia Zych, SP Potok

Elena Rak, SP Potok

Daria Nowak, SP Potok

Nikola Pec, SP Potok

Karolina Karol, Żarnowiec

Nikola Ciupa, SP Żarnowiec

Jan Dubiel, SP Dobieszyn

Milena Gabor, SP Piotrówka

Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Zapraszamy po odbiór nagród do biblioteki w Jedliczu.