Rozstrzygnięcie konkursu recytatorskiego dla przedszkolaków

Gminna Biblioteka Publiczna w Jedliczu organizując cyklicznie konkurs recytatorski pod nazwą „Polscy Pisarze Dzieciom” w tym roku zaprosiła dzieci do przedstawienia wierszy Jana Brzechwy.

W lipcu br. mija 55 lat od śmierci pisarza, a poezja, którą znały jeszcze babcie, prababcie, a często i praprababcie naszych  uczestników, wciąż uczy i bawi. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci młodszych 3-4 lata i starszych 5-6 lat. Wszystkie przedszkola naszej gminy zgłosiły chęć udziału w zabawie. Nagrane na płytę CD występy przedszkolaków dostarczono do biblioteki, gdzie komisja konkursowa dokonała ich przeglądu.

16 czerwca 2021 r. na sali GOK odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu, podczas którego mali artyści mogli na żywo popisać się swoimi umiejętnościami recytatorskimi. „Kaczka dziwaczka”, „Samochwała”, „Leń” i inne wiersze w interpretacji przedszkolaków oczarowały i wzruszyły jurorów. Niemożliwym, więc okazało się wyłonienie tych najlepszych. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe, dyplomy i słodki upominek.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przeprowadzenie tegorocznego konkursu, a zwłaszcza rodzicom, którzy ze względu na panującą pandemię jeszcze bardziej musieli natrudzić się w przygotowanie występów swoich pociech. Efekty ich pracy pokazują, że warto było.

Kategoria I (3-4 lata)

Belczyk Adam