Rozstrzygnięcie konkursu recytatorskiego dla przedszkolaków


Gminna Biblioteka Publiczna w Jedliczu organizując cyklicznie konkurs recytatorski pod nazwą „Polscy Pisarze Dzieciom” w tym roku zaprosiła dzieci do przedstawienia wierszy Jana Brzechwy.

W lipcu br. mija 55 lat od śmierci pisarza, a poezja, którą znały jeszcze babcie, prababcie, a często i praprababcie naszych  uczestników, wciąż uczy i bawi. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci młodszych 3-4 lata i starszych 5-6 lat. Wszystkie przedszkola naszej gminy zgłosiły chęć udziału w zabawie. Nagrane na płytę CD występy przedszkolaków dostarczono do biblioteki, gdzie komisja konkursowa dokonała ich przeglądu.

16 czerwca 2021 r. na sali GOK odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu, podczas którego mali artyści mogli na żywo popisać się swoimi umiejętnościami recytatorskimi. „Kaczka dziwaczka”, „Samochwała”, „Leń” i inne wiersze w interpretacji przedszkolaków oczarowały i wzruszyły jurorów. Niemożliwym, więc okazało się wyłonienie tych najlepszych. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe, dyplomy i słodki upominek.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przeprowadzenie tegorocznego konkursu, a zwłaszcza rodzicom, którzy ze względu na panującą pandemię jeszcze bardziej musieli natrudzić się w przygotowanie występów swoich pociech. Efekty ich pracy pokazują, że warto było.

Kategoria I (3-4 lata)

Belczyk Adam

Białas Antoni

Bożek Amelia

Dubiel Emilia

Dusza Aleksander

Jamrogiewicz Zofia

Jaskółka Filip

Jucha Aleksander

Kobak Joanna

Kobak Zuzanna

Mikosz Martyna

Patla Hanna

Pieniążek Oskar

Sokołowski Karol

Wojciechowski Tomasz

Woźniak Tymon

 

Kategoria II (5-6)

Antonik Wiktoria

Baran Julia

Bienia Michał

Chochołek Liliana

Dobosz Klaudia

Gierek Mateusz

Gruszkoś Leon

Hłyń Damian

Janas Natalia

Jaskółka Amelia

Klekot Oliwia

Król Oliwier

Lorens Miłosz

Peszko Milena

Rozmus Natan

Samson Jagoda

Stefanik Aleksandra

Urbanik Julia

Wołowiec Szymon

Zagórska Karolina

Żychowski Mikołaj