„Kreatywnie z książką w sieci”


18 czerwca br. odbyło się podsumowanie projektu „Sieć na kulturę w podregionie krośnieńskim” – edukacja on-line. Ciekawe zajęcia, w jakich uczestniczyli czytelnicy przyczyniły się do rozwoju kompetencji cyfrowych, umiejętności obsługi i wykorzystywania TIK. Dzięki zdobytym podczas szkoleń doświadczeniom obsługa narzędzi Microsoft, Google, Khanacademy, czy korzystanie z aplikacji takich jak: Canva, Trello, Mentimeter, Kahoot, Wooclap nie będzie już trudnością, a młodzież wykorzysta zdobytą wiedzę zarówno w szkole jak i w życiu codziennym.

Uczestnicy warsztatów projektowych odebrali certyfikaty przygotowane przez Fundację Wspierania Zrównoważonego Rozwoju oraz upominki od Gminnej Biblioteki Publicznej, w podziękowaniu za zaangażowanie i wspólną pracę.

Realizacja projektu zaowocowała powstaniem grupy czytelniczej Gaming-BOOKS, działającej przy bibliotece. Regularne zajęcia z młodzieżą mają na celu uczyć pracy zespołowej, rozwijać kreatywność, ciekawość świata, pobudzać wyobraźnię. Oprócz projektowania gier planszowych on-line grupa Gaming-BOOKS ciągle uczy się nowych narzędzi internetowych i poszerza wiedzę. Nasi klubowicze dołączyli także do Ogólnopolskiego Konkursu „Gram, więc czytam” – na najlepszą grę pudełkową w oparciu o  fabułę zaczerpniętą z literatury fantasy.

Trzymamy za nich kciuki i z niecierpliwością czekamy na wyniki.

Projekt bez tytułu