„Dzień z książką 3D” – warsztaty ilustratorskie

Biblioteka to idealne miejsce dla każdego kto chce poprzez naukę i dobrą zabawę rozwijać swoją wyobraźnię. Przekonali się o tym uczestnicy warsztatów bibliotecznych, które odbyły się 2 lipca 2021 roku. Szkolenie zostało zrealizowane przez firmę „Good Books”, www.goodbooks.pl, instruktorem zajęć była Barbara Halska – prezes Stowarzyszenia Kreatywnych Nauczycieli. Podczas warsztatów uczestnicy zdobyli wiedzę jak wykorzystywać długopisy 3D do ilustrowania książek. Młodzi ilustratorzy początkowo korzystając z szablonów uczyli się sztuki przestrzennego obrazowania. Trójwymiarowe, szablonowe obrazki nie sprawiały większej trudności ich twórcom, dlatego też dzieci i młodzież w późniejszym etapie warsztatów urzeczywistniała już swoje własne pomysły. Okazało się, że praca ilustratora w takiej formie może być bardzo ciekawym zajęciem.

Warsztaty zrealizowano w ramach projektu „Kultura dla pokoleń” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura – Interwencje 2021”.