Wszyscy mamy marzenia

Taka odpowiedź padła od Doroty Suwalskiej, gdy została zapytana przez dzieci kl. II SP w Jedliczu o swoje marzenia. Pani Dorota – pisarka, animatorka kultury, ilustratorka, autorka scenariuszy, odwiedziła naszą bibliotekę 3 kwietnia, aby spotkać się z dziećmi i zapoznać ich ze swoją twórczością oraz zachęcić do czytanie, nie tylko swoich książek. Ma ona w swoim dorobku artystycznym książki dla dzieci, dla dorosłych oraz wiersze. Niektóre z nich zostały przetłumaczone na język hiszpański i słoweński. Spotkanie zaczęło się od przybliżenia postaci zaproszonego gościa, a zakończyło się luźną rozmową z dziećmi oraz lawiną pytań. Dorota Suwalska opowiedziała dzieciom jak powstają książki, o czym są i jak wyglądają. Sama również zadawała pytania, na które dostała mnóstwo, czasem zadziwiających odpowiedzi. Dzieci jednak nie pozostały dłużne i same wcieliły się w rolę pytających. Jako miłe zakończenie spotkania można było zakupić książki naszego gościa oraz dostać specjalną dedykacją. Dorota Suwalska nadmieniła również, że nie wykluczone, że akcja kolejnej książki będzie toczyć się w naszych bliskich okolicach. Będziemy zatem czekać z niecierpliwością.

DSC_0336 DSC_0326 DSC_0317 DSC_0303 DSC_0298 DSC_0295 DSC_0291 DSC_0286 DSC_0261 DSC_0253