XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Tegoroczny XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Lubimy czytać polskich autorów” trwał od 26 maja do 1 czerwca.  W akcję  popularyzacji i promocji wartościowej literatury dla dzieci wpisała się także nasza biblioteka. Do Filii Gminnej Bibliotek Publicznej w Potoku zaproszeni zostali uczniowie I klasy SP. Spotkanie z książką rozpoczęło się od zwiedzania pomieszczeń, zapoznania dzieci z księgozbiorem i zasadami korzystania ze zbiorów. Mając na uwadze tegoroczne hasło akcji „Lubimy czytać polskich autorów” przygotowano na spotkanie wiersze najbardziej znanych i lubianych polskich pisarzy: Jana Brzechwy, Juliana Tuwima i Marii Konopnickiej. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały wierszy w interpretacji swojej wychowawczyni i bibliotekarki. Same również podjęły wyzwanie, czytając wybrane przez siebie fragmenty utworu „Lokomotywa”. Uczniowie zachęceni zostali do sięgania po innych, mniej popularnych twórców dziecięcej literatury, takich jak: Małgorzata Strzałkowska, Michał Rusinek czy Dorota Gellner .

W ten sposób pierwszoklasiści rozpoczęli swoja przygodę z książką. Życzymy im, aby ta przygoda trwała przez całe życie, a książka stała się ich najwierniejszym przyjacielem.

TYDZIEŃ