Spotkanie autorskie z Pawłem Kopijerem „Książka – drzwi do wyobraźni”


W dniu 8 czerwca br. odbyło się spotkanie autorskie pt. „Książka – drzwi do wyobraźni”, które poprowadził Paweł Kopijer – pisarz i autor powieści fantasy ukazujących się w serii „Kroniki Dwuświata”.  Spotkanie w jedlickiej Szkole Podstawowej adresowane było do młodzieży z klas VI-VIII.  Miało formę hybrydową, co oznacza, że stacjonarnie w wydarzeniu uczestniczyły klasy szóste, a ponadto wszyscy zainteresowani mogli śledzić transmisje on-line na fanpage`u biblioteki.

W pierwszej części wystąpienia pisarz, aby wprowadzić w klimat świata fantasy, magii i miecza, wyświetlił krótki film-zwiastun cyklu „Kroniki Dwuświata”. Paweł Kopijer opowiedział o książkach swojego autorstwa, zachęcając uczniów do ich przeczytania. Omówił cechy charakterystyczne dla literatury fantasty, główne postaci i najważniejsze wątki w tych powieściach. Wprowadzeniem do gry zespołowej była prezentacja uniwersum książki. Następnie uczestnicy spotkania mieli okazję przystąpić do quizu, w którym wykazali się świeżo zdobytą wiedzą. Najlepsza, zwycięska drużyna zdobyła 16 pkt i  nagrodzona została drobnymi upominkami.

Na koniec spotkania odbyła się rozmowa uczestników z autorem oraz głosowanie w plebiscycie na najciekawszą postać fantasy „Kronik Dwuświata”.123

 

 

„Książka – drzwi do wyobraźni” – spotkanie autorskie z Pawłem Kopijerem  było zorganizowane przez GBP w Jedliczu w ramach realizowanego w 2021 roku projektu „Książka – Moja Pasja” dofinansowanego z Programu Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu „Partnerstwo dla książki”.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1  ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”.

mkdnis logo_finał