kliknij po szczegóły

kliknij po szczegóły

kliknij po szczegóły

kliknij po szczegóły


 
Wydarzenia

Spotkanie autorskie
2013-05-24
więcej...

„Przedszkolaki w Bibliotece”
2013-05-21
21 maja 2013 roku GBP w Jedliczu gościła grupę „Maluszków” z Samorządowego Przedszkola w Jedliczu. Dzieci podczas spotkania zobaczyły najmniejszą, a także największą książkę jakie posiada biblioteka, dowiedziały się jak szanować książeczki, z ciekawością wysłuchały opowiadania „O przygodach Wróbelka Elemelka”. Maluszki wykazały się wspaniałą wyobraźnią i po wysłuchaniu wiersza J. Tuwima „Lokomotywa” bardzo chętnie same narysowały czego jeszcze może brakować w wagonach Tuwimowej lokomotywy. Miłym akcentem spotkania była zabawa w kółeczku przy utworach „Fasolek”. Na zakończenie dzieci otrzymały „Odznakę dzielnego słuchacza”, zakładki do książek, a także zaproszenie do dalszego odwiedzania nas w przyszłości. Spotkanie przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze.
więcej...

Konkurs recytatorski
2013-05-17
W dniu 14 maja odbył się w Bibliotece konkurs recytatorki pt. „Spotkanie z wierszami Jana Brzechwy i Juliana Tuwima”.
Piękną recytacją wierszy popisywały się dzieci z klas „0” ze szkoły w Jedliczu. Występy były bardzo udane, dzieci wspaniale przygotowały się do recytacji pod okiem wychowawczyń. Tremę pomogły pokonać koleżanki i koledzy, którzy stanowili entuzjastyczną publiczność . Wiersze wprowadziły wszystkich w wesoły nastrój i stały się inspiracją do szalonych zabaw.

Poziom recytacji był bardzo wyrównany, dlatego komisja konkursowa postanowiła przyznać wszystkim uczestnikom dyplomy z wyróżnieniem oraz książeczki. Było również słodkie co nieco i mnóstwo wesołej zabawy.

Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w konkursie i gratulujemy.
więcej...

Spotkanie z Niną Opic
2013-05-16
Nina Opic jest znaną rzeszowianką, pisarką i poetką. Jest również psychoterapeutką, wykładowcą. Swoje wiersze publikowała w: „Świecie Młodych”, ”Płomyczku” i „Na przełaj”. Współpracowała z wieloma czasopismami: „Głos Nauczycielski”, „Nowiny Rzeszowskie”, „Podkarpacie”. Obecnie teksty pani Niny Opic są drukowane zarówno w prasie lokalnej jak i ogólnopolskiej: „Nasz Dom – Rzeszów”, „Nowiny”, „Super Nowości”, „Przedszkolak”, „Mamo to ja”. Za swoją twórczość została wyróżniona m.in. w ogólnopolskim konkursie na „Najpiękniejszą Bajkę” w 2005 r., zaś w 2006 r. w konkursie literackim prozatorskim.
więcej...

© Copyright Biblioteka Jedlicze 2006 - Autor Radosław Bargieł