kliknij po szczegóły

kliknij po szczegóły

kliknij po szczegóły

kliknij po szczegóły


 
Wydarzenia

Zajęcia tematyczne z ekologii
2012-10-16
więcej...

Podsumowanie konkursu fotograficznego „Przyłapani na czytaniu”
2012-10-16
Zakończył się konkurs fotograficzny „Przyłapani na czytaniu”. Mimo że nie wzbudził dużego zainteresowania bo wzięło w nim udział tylko pięcioro uczestników, to nadesłane prace okazały się niezwykle interesujące, niektóre zabawne inne pobudzające do refleksji, jeszcze inne wysoce artystyczne. Generalnie wszystkie fotografie zachwyciły siłą wyrazu w wizualnym promowaniu czytelnictwa, udowadniając że nie ma złego miejsca i czasu gdy ma się „apetyt na czytanie”.
więcej...

Czytelnia on-line
2012-10-10
Od 5 listopada 2012 r. Gminna Biblioteka Publiczna im. Kaspra Wojnara w Jedliczu uzyskała testowy dostęp do elektronicznych wersji ponad 3500 publikacji z bazy ibuk.pl.

Serwis ibuk.pl to pierwsza i największa czytelnia on-line podręczników akademickich i książek naukowych w języku polskim.
W ibuku znajdziemy publikacje naukowe z zakresu humanistyki, nauk społecznych, ekonomicznych, matematyczno-przyrodniczych, prawnych, medycyny i informatyki.
Do dyspozycji czytelników pozostają także leksykony, słowniki oraz publikacje w języku angielskim i niemieckim.

więcej...

Rozstrzygnięcie konkursu „Najlepszy Czytelnik Wakacji 2012 r.”
2012-09-27
Gminna Biblioteka Publiczna im. Kaspra Wojnara w Jedliczu ogłosiła i przeprowadziła konkurs czytelniczy „Najlepszy Czytelnik Wakacji 2012 r.”
Konkurs ten traktowany jest jako jedna z form popularyzacji i rozwijania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży . Organizowany przez Bibliotekę corocznie cieszy się dużym zainteresowaniem.
Celem konkursu było motywowanie do czytelnictwa, kształtowanie gustów czytelniczych, aktywne i twórcze spędzanie czasu. Konkurs ten był okazją do zdobywania i pogłębiania wiedzy, nadając jednocześnie nauce charakter zabawy.

W konkursie wzięło udział 61 czytelników, 49 osób zostało nagrodzonych. Tak duża liczba zainteresowanych konkursem utwierdza nas w przekonaniu o słuszności podejmowanych przez bibliotekarzy działań.

Rozdanie nagród odbędzie się w dniu 28 września (piątek) 2012 r. w siedzibie Biblioteki o godz. 16⁰⁰

więcej...

© Copyright Biblioteka Jedlicze 2006 - Autor Radosław Bargieł