kliknij po szczegóły

kliknij po szczegóły

kliknij po szczegóły

kliknij po szczegóły


 
Wydarzenia

Lekcje biblioteczne z przedszkolakami
2012-11-23
Lekcje biblioteczne z przedszkolakami „W świecie przygód Kubusia Puchatka i jego przyjaciół ze Stumilowego Lasu”

19 listopada 2012 r. Gminna Biblioteka Publiczna im. Kaspra Wojnara w Jedliczu gościła u siebie dwie grupy przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Michalitek w Jedliczu. Dzieci wysłuchały kilku opowieści o przygodach Kubusia Puchatka i jego przyjaciół, chętnie brały udział w przygotowanych Quizach, wykazując się dużą wiedzą dotyczącą sympatycznego misia jakim jest Kubuś Puchatek a także znajomością losów przyjaciół tegoż misia.
więcej...

Czytelnia On-Line
2012-11-06
Gminna Biblioteka Publiczna im. Kaspra Wojnara informuje użytkowników, że od 5 listopada 2012 r. do 9 grudnia 2012 r. otrzymała testowy dostęp do blisko 4500 publikacji elektronicznych z bazy ibuk.pl. Z bazy tej można korzystać bezpłatnie na stanowiskach komputerowych w Bibliotece w Jedliczu oraz jej filiach. Istnieje również możliwość korzystania z bazy ibuk.pl na komputerach domowych po otrzymaniu indywidualnego loginu oraz hasła, które można odebrać bezpośrednio w Bibliotece.
Serwis ibuk.pl to pierwsza i największa czytelnia on-line podręczników akademickich i książek naukowych w języku polskim. W ibuku znajdziemy publikacje naukowe z zakresu humanistyki, nauk społecznych, ekonomicznych, matematyczno-przyrodniczych, prawnych, medycyny i informatyki. Do dyspozycji czytelników pozostają także leksykony, słowniki oraz publikacje w języku angielskim i niemieckim.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do testowania bazy. Czekamy również na opinie użytkowników.

więcej...

Audiobooki dedykujemy wszystkim zainteresowanym!
2012-11-06
Gminna Biblioteka Publiczna im. Kaspra Wojnara w Jedliczu powiększyła swoje zbiory o audiobooki, czyli książki mówione zawierające nagranie dźwiękowe odczytane przez lektora tekstu książki, zapisane na płycie kompaktowej w formacie CD/MP3.

Ich główną zaletą jest praktyczność, rozwijanie wyobraźni: w zabieganym codziennym życiu umożliwiają bowiem kontakt z literaturą nie tylko osobom z dysfunkcją wzroku, dysleksją, problemami z czytaniem tekstu, ale także ludziom aktywnym zawodowo, w czasie podróży, w czasie wykonywania różnych czynności, itp.

Obecnie Biblioteka posiada 8 tytułów audiobooków. Zapewniamy, że liczba ich będzie sukcesywnie wzrastać wraz z potrzebami użytkowników.

Zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki i korzystania z bogatej oferty nowości wydawniczych.

więcej...

INFORMACJA
2012-10-25

W dniach od 25.10.2012 r. do 31.10.2012 r.

Biblioteka w Żarnowcu będzie nieczynna z powodu remontu.
więcej...

© Copyright Biblioteka Jedlicze 2006 - Autor Radosław Bargieł