kliknij po szczegóły

kliknij po szczegóły

kliknij po szczegóły

kliknij po szczegóły


 
Wydarzenia

Spotkanie z Agnieszką Podolecką
2013-05-16
10 maja odbyło się w jedlickiej bibliotece spotkanie z Panią Agnieszka Podolecką autorką książek "Za głosem Sangomy" i "Żar Sahelu". Pani Agnieszka to wielbicielka Indii, zafascynowana Afryką, pasjonatka szamanizmu i dalekich podróży. Kończyła orientalistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Posiada niezwykle rozległą wiedzę na temat Afryki, dlatego słuchanie jej, to była czysta przyjemność.
Zabrała dzieci oraz podopiecznych środowiskowego Domu Pomocy społecznej, -którzy uczestniczyli w spotkaniu -w fotograficzną podróż po Afryce. Nieznane religie, ludzie żyjący jakże odmiennie od nas, ciekawe zwierzęta, piękne krajobrazy to czar odległego lądu który pokazała.
więcej...

Perrault - podsumowanie konkursu
2013-05-10
„Kot w Butach”, „Czerwony Kapturek” „Śpiąca Królewna” , „Kopciuszek” - te bajki znane są wszystkim od najmłodszych lat. Nie wszyscy jednak wiedzą że ich pierwszym autorem był francuski pisarz Charles Perrault. W tym roku , w 385 rocznicę jego urodzin i 310 śmierci, chcąc bliżej zapoznać dzieci z życiem i twórczością Ch. Perraulta Gminna Biblioteka Publiczna im. Kaspra Wojnara w Jedliczu zorganizowała konkurs czytelniczy dla II i III klas szkół podstawowych naszej Gminy.
więcej...

Biblioteka - przestrzenią dla kreatywnych
2013-05-09


Gminna Biblioteka Publiczna
im. Kaspra Wojnara w Jedliczu wraz z Filiami
organizuje


Akcję dla Rodziców (Opiekunów) i Małych Dzieci


„OD PIERWSZEGO ROKU BEZ KSIĄŻECZKI ANI KROKU”


dzieci od 1 do 6 roku życia zapisujące się do biblioteki
w terminie od 8 maja do 15 maja 2013 r.


otrzymają w prezencie
książeczkę

                     
więcej...

Tydzień Bibliotek 2013
2013-05-07
więcej...

© Copyright Biblioteka Jedlicze 2006 - Autor Radosław Bargieł