kliknij po szczegóły

kliknij po szczegóły

kliknij po szczegóły

kliknij po szczegóły


 

Spotkanie autorskie z Izabelą Sową
2010-07-02
Dnia 23 czerwca 2010 roku o godz. 11:30 w Bibliotece w Jedliczu odbyło się spotkanie autorskie z pisarką Izabelą Sową, autorką m.in. owocowej serii: „Smak świeżych malin”, „Cierpkość wiśni”, „Herbatniki z jagodami” i książek „Zielone jabłuszko”, „Świat szeroko zamknięty”, „10 minut od centrum” i in.

Pani Izabela podzieliła się z czytelnikami refleksjami na temat swojego życia, pracy, zainteresowań, miłości do zwierząt (szczególnie kotów) i oczywiści pisarstwa. Swoje „zaistnienie” na rynku wydawniczym nazwała „łutem szczęścia”. Wysłała e-mailem 40 stron swojej pierwszej powieści do jednego z wydawnictw i udało się! Stwierdziła, że znalazła się w odpowiednim miejscu, czasie i spotkała na swojej drodze odpowiednich ludzi.
Jej pierwsze książki to powieści obyczajowe, opisujące w zabawny sposób losy dwudziesto-, trzydziestolatków, którzy po skończeniu szkół szukają swojego miejsca w świecie. Nie zawsze dokonują trafnych wyborów, ale na tym właśnie polega życie, że trzeba wyciągać wnioski z wcześniejszych doświadczeń i szukać lepszych rozwiązań. Następne pozycje, które wyszły spod pióra autorki to książki refleksyjne, sentymentalne, jak mówi sama autorka „przychodzi czas, że się tęskni do korzeni
Pani Izabela Sowa okazała się osobą miłą, przyjacielską i skromną. Z chęcią podzieliła się z nami informacjami na temat swojej osoby i warsztatu pisarskiego. Zdradziła nam jednak, iż mimo, że zjeździła Polskę wzdłuż i wszerz spotykając się ze swoimi czytelnikami, to za każdym razem „zżera” ją ogromna trema. Nie lubi być w centrum zainteresowania. To co chce wyrazić łatwiej jej jest przelać na papier i w ten sposób komunikować się z ludźmi. Dlatego też cieszymy się, że przyjęła nasze zaproszenie i mamy nadzieję, że już niedługo doczekamy się kolejnych książek.


powrót
© Copyright Biblioteka Jedlicze 2006 - Autor Radosław Bargieł