kliknij po szczegóły

kliknij po szczegóły

kliknij po szczegóły

kliknij po szczegóły


 

Spotkanie z Izabellą Klebańską
2010-06-14
Izabella Klebańska jest absolwentką Akademii Muzycznej w Łodzi, autorką scenariuszy programów telewizyjnych i radiowych dla dzieci i młodzieży. Zadebiutowała w programie 5-10-15. Przez wiele lat dużą popularnością cieszyły się jej audycje „TUT TURU Company i „TUT TURU Quiz”. Emitowane przez Program 1 TVP. Dla telewizji powstał również cykl audycji „Miganki”, który uczył dzieci języka migowego. Autorka współpracowała także z twórcami programu „Domowe Przedszkole”.

Izabella Klebańska jest również autorką książek, w których popularyzuje muzykę wśród najmłodszych w niezwykle dowcipny i przystępny sposób. Wydała: „ Jak dżdżownica Akolada o muzyce opowiada”, „Muzyczna zgraja” i „Kaprys, żart i inne muzyczne fanaberie”, „Akolada 8 stopień wtajemniczenia”
Autorka gościła w naszej Bibliotece w dniu 8 czerwca 2010 r.. Zaproszone dzieci z klas I i III Szkoły Podstawowej w Jedliczu poznawały tajniki muzyki i życiorys naszego wielkiego kompozytora Fryderyka Chopina aktywnie uczestnicząc w spotkaniu.
To była świetna zabawa dla wszystkich. Spotkanie polegało na dialogu autorki z widzami, która próbowała przekonywać dzieci, że w świecie muzyki można się naprawdę świetnie bawić. Spotkanie było pełne humoru, muzycznych konkursów, a także deklamacji wierszy przez autorkę, ilustrowanych oczywiście muzyką. Dzieci wróciły do szkoły z muzycznymi wrażeniami i książkami z dedykacją pani Izabelli Klebańskiej.


powrót
© Copyright Biblioteka Jedlicze 2006 - Autor Radosław Bargieł