kliknij po szczegóły

kliknij po szczegóły

kliknij po szczegóły

kliknij po szczegóły


 

PRZEDSZKOLAKI W BIBLIOTECE GMINNEJ. ALE SIĘ DZIAŁO!
2010-05-20
13 maja Bibliotekę Gminną w Jedliczu odwiedziły dwie grupy przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola o w Jedliczu. Wizyta miała charakter zapoznawczy i odbyła się w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek.

Dla dzieci było to pierwsze spotkanie z Biblioteką, jej pracownikami i książeczkami, które Biblioteka oferuje w swoich zbiorach.
Dzieci miały okazję zadania mnóstwa pytań dotyczących Biblioteki, na które otrzymały wyczerpujące odpowiedzi. Skąd się biorą książki w Bibliotece? Kto pisze książki? Jak nazywa się osoba, która ilustruje książki? Kto to jest introligator? Poeta? Kto stawia pieczątki w książkach i po co? Co oznaczają numerki napisane w książkach? Kto może korzystać z Biblioteki? Co należy zrobić aby zostać czytelnikiem?Skąd się biorą książki w Bibliotece? Kto pisze książki? Jak nazywa się osoba, która ilustruje książki? Kto to jest introligator? Poeta? Kto stawia pieczątki w książkach i po co? Co oznaczają numerki napisane w książkach? Kto może korzystać z Biblioteki? Co należy zrobić aby zostać czytelnikiem?....To tylko niektóre problemy nurtujące przedszkolaki.
Po lekcji bibliotecznej wszystkie dzieci wzięły udział w konkursie Pt. „Zagadki na każdą okazję”, które pobudzają dzieci do aktywnego uczestnictwa w lekcji, uczą myślenia, szybkiego kojarzenia i dostarczają dzieciom wiele radości. Po konkursie nastąpiła chwila wytchnienia i oczywiście było słodkie „co nieco”.
Na koniec wizyty dzieci i wręczyły własnoręcznie wykonane kwiaty Pani która prowadziła lekcję. Spotkanie odbyło się w radosnej, pełnej uśmiechów atmosferze. Zapraszamy ponownie!


powrót
© Copyright Biblioteka Jedlicze 2006 - Autor Radosław Bargieł