kliknij po szczegóły

kliknij po szczegóły

kliknij po szczegóły

kliknij po szczegóły


 

Koncert Noworoczny i promocja ksiązki
2010-01-19
Wieczór 17 stycznia 2010 roku był dla wielu mieszkańców Gminy Jedlicze wieczorem szczególnym. Będąc w sali Rafinerii Jedlicze mogli uczestniczyć w niecodziennym wydarzeniu jakim była promocja książki ,,O Jedliczu i około Jedlicza” autorstwa Zdzisława Łopatkiewicza.

,, Zdzisław Łopatkiewicz napisał ,,o Jedliczu’’ książkę niezwykłą. Zadziwi ona czytelników z wielu powodów. Ci dociekliwsi zauważą od razu nieprzebrane bogactwo źródeł, którymi się Autor posłużył, opisując z wysublimowaną dokładnością, żeby nie powiedzieć z akrybiczną drobiazgowością, kilkaset ważnych dla tytułowej miejscowości i okolic – tych bliższych, jak na przykład gorlickich i tych wręcz odległych, np. tarnobrzeskich, lwowskich i w ogóle kresowych – wydarzeń, ludzi, przedmiotów, najczęściej zabytków architektury i sztuki....”
Tym fragmentem przedmowy prof. zw. dr hab. i dr h. c. Władysława Lubasia Jacek Borkowski wprowadził wszystkich w wieczorne spotkanie z książką. Nie zabrakło słów uznania od Burmistrza Gminy Jedlicze Zbigniewa Sanockiego jak i Pani Michaliny Growiec, która obdarowała Autora, a także publiczność przepiękną pieśnią oraz pani Bronisławy Betlej naszej poetki.
Jacek Borkowski w swojej części artystycznej pokazał bogactwo repertuaru, dowcip i humor i ogromną klasę sceniczną. Niewielu wykonawcom tak łatwo udaje się ,,porwać’’ publiczność, a tak było podczas koncertu artysty.
Na zakończenie spotkania Zdzisław Łopatkiewicz podpisywał swoim czytelnikom książki.
powrót
© Copyright Biblioteka Jedlicze 2006 - Autor Radosław Bargieł