kliknij po szczegóły

kliknij po szczegóły

kliknij po szczegóły

kliknij po szczegóły


 

Spotkanie autorskie
2009-10-09
Marcin Pałasz urodził się pod znakiem ekscentrycznych Bliźniąt 29 maja 1971roku w Dusznikach-Zdroju. Jest pisarzem książek dla dzieci i młodzieży, autorem słuchowisk. Mieszka i pracuje we Wrocławiu. Oprócz pisarstwa zawodowo związany jest ze światem reklamy. Debiutował w 2004 roku książką „Opowieści z krainy potworów”. Karierę pisarską zaczął przypadkiem: jego pierwsza książka – napisana w jednym egzemplarzu dla jego chrześniaka Krzysia – za namową przyjaciela trafiła do wydawnictwa „Nasza Księgarnia”.

W dniu 29 września gościliśmy pisarza w naszej Bibliotece. Nasz gość okazał się przesympatycznym młodym człowiekiem, z którym dzieci szybko się zaprzyjaźniły. Autor opowiadał dzieciom o swoich fascynacjach twórczych, skąd czerpie pomysły na tematy kolejnych książek, a także o swoich przezabawnych przygodach życiowych. Dzieci były zachwycone!

Marcin Pałasz bardzo często opowiadając o książkach wspominał swój dom rodzinny, rodziców oraz dziadków, którzy mieli ogromny wpływ na to jakim jest człowiekiem. Udzielał dzieciom „cennych rad życiowych. Uczestnicy spotkania ośmieleni naturalnym, przyjaznym sposobem bycia autora zadawali mu wiele pytań, na które wyczerpująco odpowiadał.
Na zakończenie autor składał dedykacje i autografy na zakupionych przez uczestników spotkania książkach.


powrót
© Copyright Biblioteka Jedlicze 2006 - Autor Radosław Bargieł