kliknij po szczegóły

kliknij po szczegóły

kliknij po szczegóły

kliknij po szczegóły


 

Konkurs czytelniczy
2008-12-22
W tym roku przypada 55 rocznica śmierci Kornela Makuszyńskiego, autora znajdujących się w kanonie lektur szkolnych „Awantury a Basię”, „Szatana z siódmej klasy”, ale także nadal popularnych innych książek dla dzieci i młodzieży, jak choćby „Przyjaciel wesołego diabła”, „O dwóch takich co ukradli księżyc” „Awantury i wybryki małej małpki Fiki Miki”, „120 przygód Koziołka Matołka”.

Jego historie przepełnione wiarą w ludzka dobroć, opowiedziane z duża dozą humoru, wciąż uczą optymizmu życiowego, wrażliwości i otwartości na potrzeby innych ludzi . Do przekonania się o tym mieli okazję uczniowie klas V i VI szkół podstawowych naszej gminy poprzez udział w ogłoszonym w październiku konkursie czytelniczym o życiu i twórczości tego wybitnego polskiego pisarza.. Wszystkim którzy zdecydowali się wziąć w nim udział należy się pochwała, jako że konkurs wymagał zapoznania się w ciągu miesiąca z treścią aż sześciu dość obszernych powieści Makuszyńskiego i jego biografią. Tego czasochłonnego zadania podjęło się aż 55 uczniów ze szkół podstawowych naszej gminy: 4 z Dobieszyna, 5 z Długiego, 9 z Jaszczwi, 5 z Jedlicza, 3 z Moderówki, 5 z Piotrówki, 5 z Podniebyla, 6 z Potoka i 13 z Żarnowca.
Miejsca od I do III zajęli:
W Dobieszynie – Mastej Anita, Maciejowska Paulina, Cesarz Patrycja
W Długim – Janocha Natalia, Rozmus Joanna, Chchołek Agata
W Jaszczwi – Pilat Karolina, Moskal Katarzyna, Bachta Kinga
W Jedliczu – Ćwiąkała Karolina, Gimza Jakub, Krygowska Adrianna
W Moderówce – Czyż Izabela, Dobosz Kamil, Winiarz Mateusz
W Piotrówce – Lepucki Arkadiusz, Wąsik Konrad, Gabor Gabriela
W Podniebylu – Półchłopek Monika, Polak Paweł, Pikuła Ewelina
W Potoku – Lidwin Damian, Bienia Gabriela, Kustroń Monika
W Żarnowcu – Boruta Przemysław, Czekaj Dominik, Kania Łukasz, Nowak Arkadiusz, Stasz Michał
Najwięcej punktów zdobyli: Ćwiąkała Karolina z Jedlicza, Lidwin Damian z Potoka (po 77,5), Boruta Przemysław z Żarnowca (77), Czekaj Dominik z Żarnowca (76,5), Pilat Karolina z Jaszczwi (76).
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe.

powrót
© Copyright Biblioteka Jedlicze 2006 - Autor Radosław Bargieł