kliknij po szczegóły

kliknij po szczegóły

kliknij po szczegóły

kliknij po szczegóły


 

Kasper Wojnar
2008-11-27
„Ukształtował go wiek XIX, był człowiekiem idei, a w praktyce dnia codziennego kierował się sercem” ...

W niepowtarzalnej scenerii uczestnicy spotkania wysłuchali fragmentów wspomnień Kaspra Wojnara, którymi to Filip Kudroń rozpoczął promocję książki Zdzisława Łopatkiewicza „Kasper Wojnar – księgarz, działacz niepodległościowy, legionista”.
Dopełnieniem ciekawych informacji o bohaterze wieczoru był biogram zawarty w Słowniku Pracowników Książki Polskiej, który przedstawiła Ela Kochanek.
Patriotyczny ton uroczystości dodał utwór Marka Grechuty „Ojczyzna”, który przepięknie wykonała Asia Opaluch.
Najważniejsze słowo oczywiście należało do autora książki o Kasprze Wojnarze Pana Zdzisława Łopatkiewicza, który ciekawie i wyczerpująco opowiadał o swojej pracy badawczej, studiowaniu źródeł związanych z postacią bohatera. Również słowa podziękowania skierował do Pana Zbigniewa Sanockiego Burmistrza Gminy Jedlicze, podkreślając tym swoje uznanie dla jego działań również na polu kultury.
Książka, która ukazała się na rynku wydawniczym wydaje się niezwykle cenną pozycją. Jest to pierwsza książka tak blisko związana z realiami Jedlicza. Mówi o człowieku stąd, który wybił się z nizin społecznych w świat i osiągnął tak wiele. Nasza mała ojczyzna potrzebuje takiej wiedzy.


powrót
© Copyright Biblioteka Jedlicze 2006 - Autor Radosław Bargieł