kliknij po szczegóły

kliknij po szczegóły

kliknij po szczegóły

kliknij po szczegóły


 

Spotkanie autorskie
2008-09-16
W Gminnej Bibliotece Publicznej im. Kaspra Wojnara w Jedliczu w dniu 24 września 2008 roku o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie autorskie z pisarką Barbarą Kosmowską.

Barbara Kosmowska ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim. Przez krótki czas była nauczycielką języka polskiego w Bytowie. W roku 1999 na macierzystej uczelni gdańskiej obroniła pracę doktorską. Obecnie pracuje na stanowisku adiunkta Zakładu Historii Literatury Romantyzmu i Pozytywizmu na Wydziale Filologiczno-Historycznym w Akademii Pomorskiej w Słupsku. Jej naukowe zainteresowania to literatura pozytywizmu oraz literatura dla dzieci i młodzieży.
Debiutowała jako licealistka w latach 70-tych na łamach czasopisma „Na przełaj”. W latach 80-tych zdobyła liczne nagrody i wyróżnienia w konkursach poetyckich.
Jej pierwsza powieść Głodna kotka wydana została w roku 2000. W 2001 ukazał się Teren prywatny, później Prowincja, Gobelin, Buba, W górę rzeki, Niebieski autobus, Myślniki, Hermańce. Dwie z tych powieści: Teren prywatny, nazywana najbardziej kobiecą postacią B. Kosmowskiej, w 2001 r. wygrała konkurs literacki zorganizowany przez wydawnictwo Zysk i S-ka i przyniosła autorce sławę i popularność, natomiast Buba w 2002 roku zdobyła nagrodę główną w ogólnopolskim konkursie na powieść dla młodzieży.powrót
© Copyright Biblioteka Jedlicze 2006 - Autor Radosław Bargieł