kliknij po szczegóły

kliknij po szczegóły

kliknij po szczegóły

kliknij po szczegóły


 

Brzechwa dzieciom
2008-05-16
Już po raz kolejny dzieci z przedszkoli w Jedliczu, Jaszczwi, Żarnowcu i Potoku wzięły udział w konkursie recytatorskim "Brzechwa dzieciom".
W dniu 14 maja 2008r. w Gminnym Ośrodku Kultury spotkało się około 200 przedszkolaków żeby dopingować swoim koleżankom i kolegom podczas konkursu w którym wzięło udział 36 osób. Jak zawsze przy takich okazjach Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii dzieci młodszych zwyciężył Kacper Zygmunt z przedszkola w Jaszczwi rozbawiając publiczność własną interpretacją "Kwoki", jak również zabawnym i dowcipnym kostiumem. Drugie miejsce przypadło Jakubowi Wajdzie z Przedszkola Sióstr Michalitek w Jedliczu za wiersz "Na wyspach Bergamutach", miejsce III Zuzanna Kania z przedszkola w Żarnowcu za "Koziołeczka".
W kategorii dzieci starszych zwycięzcą został Igor Panek z Przedszkola
w Jedliczu za brawurowe wykonanie "Żaby", miejsce II Bartłomiej Gruchlik
z Jedlicza za "Kaczkę Dziwaczkę" i miejsce III Gabriela Markiewicz z Potoka za wiersz "Leń". Byli to najlepsi z najlepszych jak mówiła p.Elżbieta Kochańska prowadząca całość imprezy. Pozostałe dzieci otrzymały wyróżnienia i również nagrody – Bajki Brzechwy.
Na zakończenie wspólna pamiątkowa sesja fotograficzna, a ze strony organizatorów czyli Gminnej Biblioteki Publicznej im. Kaspra Wojnara
w Jedliczu i Gminnego Ośrodka Kultury w Jedliczu życzenia sukcesów w kolejnych konkursach.

powrót
© Copyright Biblioteka Jedlicze 2006 - Autor Radosław Bargieł