kliknij po szczegóły

kliknij po szczegóły

kliknij po szczegóły

kliknij po szczegóły


 

„Jak Zerówkowicze przyjaciółmi książki zostali…”
2013-06-19
W dniach 7 i 14 czerwca 2013 r. odbyły się w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Kaspra Wojnara w Jedliczu lekcje biblioteczne , na które zostały zaproszone dzieci uczące się w klasach zerowych Zespołu Szkół Publicznych w Jedliczu. Zajęcia te były podsumowaniem cyklu spotkań z książką prowadzonych przez bibliotekarza w ramach programu „Cała Polska Czyta Dzieciom”.
W trakcie lekcji dzieci zapoznały się z księgozbiorem biblioteki, dowiedziały co należy zrobić by zostać czytelnikiem i otrzymać Kartę Małego Czytelnika.
O tym jak powstaje książka uczniów nauczyła Lama z serii „Poczytaj mi mamo” , która to w wierszu „Czy to lama, czy to plama” w wesoły i jednocześnie przystępny sposób pokazała proces powstawania książki , począwszy od zamysłu autora, aż do trafienia książeczki w ręce dziecka. Dzieci opowiadały o swoich ulubionych książeczkach, a także o bohaterach bajek które znają. Zerówiaki bardzo chętnie odgadywały zagadki.
Miłym akcentem spotkań było złożenie przez dzieci przyrzeczenia, że będą książeczki szanować i pozostaną ich przyjaciółmi na długie, długie lata…
powrót
© Copyright Biblioteka Jedlicze 2006 - Autor Radosław Bargieł