kliknij po szczegóły

kliknij po szczegóły

kliknij po szczegóły

kliknij po szczegóły


 

Perrault - podsumowanie konkursu
2013-05-10
„Kot w Butach”, „Czerwony Kapturek” „Śpiąca Królewna” , „Kopciuszek” - te bajki znane są wszystkim od najmłodszych lat. Nie wszyscy jednak wiedzą że ich pierwszym autorem był francuski pisarz Charles Perrault. W tym roku , w 385 rocznicę jego urodzin i 310 śmierci, chcąc bliżej zapoznać dzieci z życiem i twórczością Ch. Perraulta Gminna Biblioteka Publiczna im. Kaspra Wojnara w Jedliczu zorganizowała konkurs czytelniczy dla II i III klas szkół podstawowych naszej Gminy.

71 uczestników ze wszystkich szkół wykazało dogłębną znajomość treści wszystkich baśni zebranych w zborze „Bajki” Charlesa Perrault w tłumaczeniu Hanny Januszewskiej i bardzo rzeczowo odpowiedziały na pytania zamieszczone w kwestionariuszu konkursowym.
Mały problem pojawił się w zadaniu, które wymagało rozwiązania krzyżówki, ponieważ w jego treść wkradł się chochlik i jedno z haseł nijak nie niemożna było wpasować w kratki wydrukowanego diagramu. Błąd ten zaistniał z naszej winy dlatego w tym punkcie byliśmy bardziej tolerancyjni w ocenie.
Na uroczystym rozstrzygnięciu konkursu, w dniu 9 maja wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody - tradycyjnie były to upominki książkowe. Dzieci miały także niewątpliwą przyjemność obejrzeć przedstawienie „Czerwonego Kapturka” w wykonaniu krakowskiego Teatru „Art-Re”, który wzbudził duży entuzjazm i bardzo żywiołowe reakcje małej publiczności.
powrót
© Copyright Biblioteka Jedlicze 2006 - Autor Radosław Bargieł