kliknij po szczegóły

kliknij po szczegóły

kliknij po szczegóły

kliknij po szczegóły


 

Spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek
2013-04-24
W dniu 23 kwietnia, na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej im. Kaspra Wojnara w Jedliczu odwiedziła czytelników Agnieszka Frączek. Autorka wierszy i opowiadań dla dzieci spotkała się z czytelnikami Zespołu Szkół w Potoku oraz Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej.

Agnieszka Frączek jest doktorem językoznawstwa, germanistką i leksykografem. Od kilkunastu lat wykłada na Uniwersytecie Warszawskim i z pasją bada 300-letnie słowniki polskie i niemieckie. Dla dzieci pisze między innymi o homonimach jak w książce „Kanapka i innych wierszy łapka” i frazeologizmach np. „Siano w głowie”.

Na spotkaniu autorka mówiła wiele na temat języka polskiego oraz pokazała jak świetnie można się nim bawić. Związki frazeologiczne , homonimy błędy językowe za jej sprawą nie stanowiły przedmiotu uporczywych zmagań, ale źródło wesołej zabawy. Podczas spotkania uczniowie żywo reagowali na zabawne łamigłówki i wspólnie zastanawiali się m.in. w co można ubrać spodnie i czy można być nie w sosie będąc w sosie. Uważnie wysłuchali również wierszy, które z aktorskim polotem czytała autorka.
Były również wiersze, które recytowały dzieci dla nasze gościa, były kwiaty i serdeczne podziękowania za wspaniałe spotkanie.
powrót
© Copyright Biblioteka Jedlicze 2006 - Autor Radosław Bargieł