kliknij po szczegóły

kliknij po szczegóły

kliknij po szczegóły

kliknij po szczegóły


 

„Czytam na przekór wszystkiemu” – 2013 rokiem Juliana Tuwima
2013-03-19
W ramach projektu „Czytam na przekór wszystkiemu” realizowanego przez Bibliotekę w klasach drugich i trzecich Szkoły Podstawowej w Jedliczu, odbyły się kolejne lekcje, tym razem poświęcone twórczości Juliana Tuwima.

W dniach 13 i 15 marca 2013 roku przeprowadzono lekcje biblioteczne zatytułowane „Pociąg do Biblioteki – Tuwimowe rymy”. W trakcie zajęć bibliotekarz przedstawił teksty wybranych utworów , zaprezentowana została też postać samego Juliana Tuwima. Dzieci brały aktywny udział w lekcji, samodzielnie wymyślały co mogłoby się jeszcze znajdować w wagonikach Tuwimowej „Lokomotywy”. Quizy i zagadki przygotowane przez bibliotekarza nie sprawiały dzieciom najmniejszych trudności, a pozwoliły w urozmaicony sposób prowadzić zajęcia. Uczniom bardzo spodobała się zabawa w prezentowanie kształtów liter z Tuwimowego „Abecadła”.
Zajęcia przebiegały w miłej i sympatycznej , pełnej humoru atmosferze. Z prac plastycznych wykonanych przez dzieci powstała książka, którą można obejrzeć w GBP w Jedliczu.


powrót
© Copyright Biblioteka Jedlicze 2006 - Autor Radosław Bargieł