kliknij po szczegóły

kliknij po szczegóły

kliknij po szczegóły

kliknij po szczegóły


 

Czytelnia On-Line
2012-11-06
Gminna Biblioteka Publiczna im. Kaspra Wojnara informuje użytkowników, że od 5 listopada 2012 r. do 9 grudnia 2012 r. otrzymała testowy dostęp do blisko 4500 publikacji elektronicznych z bazy ibuk.pl. Z bazy tej można korzystać bezpłatnie na stanowiskach komputerowych w Bibliotece w Jedliczu oraz jej filiach. Istnieje również możliwość korzystania z bazy ibuk.pl na komputerach domowych po otrzymaniu indywidualnego loginu oraz hasła, które można odebrać bezpośrednio w Bibliotece.
Serwis ibuk.pl to pierwsza i największa czytelnia on-line podręczników akademickich i książek naukowych w języku polskim. W ibuku znajdziemy publikacje naukowe z zakresu humanistyki, nauk społecznych, ekonomicznych, matematyczno-przyrodniczych, prawnych, medycyny i informatyki. Do dyspozycji czytelników pozostają także leksykony, słowniki oraz publikacje w języku angielskim i niemieckim.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do testowania bazy. Czekamy również na opinie użytkowników.

Poniżej wskazówki dla użytkowników

Wejście do publikacji na stronie http://korpo.ibuk.pl/, w zakładce "dostępne książki".

Instrukcja dla użytkowników serwisu korpo.ibuk.pl:
Czytanie książek na ibuk.pl umożliwia dedykowane oprogramowanie, dzięki któremu publikacje są dostępne przez przeglądarkę WWW, niezależnie od posiadanego systemu operacyjnego, bez konieczności instalacji specjalnych czytników.
Po wejściu na stronę http://korpo.ibuk.pl/ przejście do czytania odbywa się poprzez zakładkę "dostępne książki" lub bezpośrednio z poziomu wybranej książki. Przy wykupionych pozycjach pojawia się przycisk "czytaj". Treść książki otwiera się na nowej karcie lub w nowym oknie (zależy od przeglądarki WWW). Uruchomienie programu wymaga włączonej obsługi Javascript oraz Cookies, a także zainstalowanej wtyczki Adobe Flash Player w wersji 8 lub wyższej.


powrót
© Copyright Biblioteka Jedlicze 2006 - Autor Radosław Bargieł