kliknij po szczegóły

kliknij po szczegóły

kliknij po szczegóły

kliknij po szczegóły


 

Spotkanie autorskie z Edytą Zarębską
2012-05-18
Gminna Biblioteka Publiczna im. Kaspra Wojnara w Jedliczu w dniu 14 maja 2012 roku zorganizowała spotkanie autorskie z Edytą Zarębską - bajkopisarką i ilustratorką książek dla dzieci. Bohaterka spotkania zadebiutowała książką "Opowieści babci Gruni", napisaną wierszem i własnoręcznie przez autorkę zilustrowaną.

Jest autorką również bajek: "Moje ulubione dobranocki", "365 bajek na dobranoc", "Mój Pamiętnik”, „Zosia i fiołkowy kaplusz” W roku 2007 E. Zarębska zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie im. Astrid Lindgren na książkę dla dzieci i młodzieży zorganizowanym przez Fundację CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM.
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie pierwszych klas ze Szkoły Podstawowej w Jedliczu.
Pani Edyta w swój świat baśni wprowadziła dzieci w iście baśniowym stroju, przebrana za wróżkę. Opowiadała o swoich przygodach z dzieciństwa, ulubionych książkach i początkach twórczości literackiej. Dzieci miały okazję zobaczyć matrycę prawdziwej książki oraz powstawanie ilustracji do książki, którą wykonywała podczas spotkania autorka.
Dzieci szybko nawiązały przyjazne relacje z bajkopisarką, dzięki czemu spotkanie odbyło się w bardzo przyjemnej i radosnej atmosferze. Na zakończenie dzieci miały okazję zaśpiewać piosenkę „Mądra rzeka”, której autorką jest Edyta Zarębska wraz z mężem Robertem.

powrót
© Copyright Biblioteka Jedlicze 2006 - Autor Radosław Bargieł