kliknij po szczegóły

kliknij po szczegóły

kliknij po szczegóły

kliknij po szczegóły


 

Spotkanie z Joanną Olech
2012-04-25
W kwietniu i maju obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki Dziecięcej i Światowy Dzień Książki oraz Tydzień Bibliotek. Wtedy uświadamiamy sobie jak książka w naszym życiu jest ważna i jak dużo niesie ze sobą cennych wartości. Z tej okazji Biblioteka organizuje spotkania autorskie z pisarzami, które są bardzo skuteczne w promocji książek i czytelnictwa.

W takim spotkaniu mieli możliwość uczestniczyć uczniowie Szkoły Podstawowej w Żarnowcu, którzy gościli pisarkę Joanną Olech.

Joanna Olech absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Pisarka i ilustratorka, krytyk literacki, juror konkursów literackich i ilustratorskich, członek polskiej Sekcji IBBY. Autorka rewelacyjnej „Dynastii Miziołków”. Swoje teksty publikuje w „Tygodniku Powszechnym, „Rzeczypospolitej”, „Nowych Książkach. Za teksty książek i ilustracje zdobyła wiele nagród i wyróżnień, m.in.. Nagrodę Naszej Księgarni, nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego, nagrodę specjalną Polskiej Sekcji IBBY.

Autorka opowiedziała dzieciom jak została pisarką, jak powstają jej książki, skąd czerpie pomysły. Uczestnicy spotkania z wielkim zainteresowaniem słuchali opowieści pisarki.

Atrakcją spotkania były zabawy, zagadki i konkursy z wiedzy o twórczości Joanny Olech. Dzieci mogły sprawdzić swoją kreatywność, na poczekaniu wymyślając historie o smoku w różnych nastrojach.

Tradycyjnie spotkanie zakończyło się autografami i wpisem do szkolnej Kroniki.

powrót
© Copyright Biblioteka Jedlicze 2006 - Autor Radosław Bargieł