kliknij po szczegóły

kliknij po szczegóły

kliknij po szczegóły

kliknij po szczegóły


 

Spotkanie autorskie
2012-04-10
Gminna Biblioteka Publiczna im. Kaspra Wojnara w Jedliczu w dniu 22 marca 2012 r. zorganizowała spotkanie autorskie ze znaną i cenioną autorka książek dla dzieci Panią Renatą Piątkowską.

Pisarka jest autorką ponad dwudziestu książek dla dzieci. Wiele z nich dostało nagrody i wyróżnienia między innymi przyznane przez Fundacje ABC XXI –„Cała Polska czyta dzieciom” oraz w konkursie literackim A. Lindgren, za zbiór opowiadań dla dzieci pt. „Nie ma nudnych dni” W spotkaniu wzięli udział uczniowie drugich i trzecich klas Szkoły Podstawowej w Jedliczu.
Autorka ciekawie opowiadała o swojej twórczości literackiej, w której opisuje codzienne sytuacje, jej bohaterowie to dzieci, które mają poczucie humoru i zwariowane pomysły.
Zdaniem autorki świat widziany oczami dziecka sam w sobie jest niezwykły choć jak twierdzi autorka szczypta magii nie zaszkodzi.
Podczas spotkania autorka przeczytała kilka fragmentów ze swoich książek i zachęcała dzieci do czytania.
Dzieci zadawały pisarce wiele pytań dotyczących warsztatu pracy pisarza, życia osobistego oraz zainteresowań np. skąd czerpie pani tematy do swoich książek ?, ile czasu pisze pani książkę ?, czy lubiła się pani uczyć ile książek pani napisała ? za co lubi pani dzieci ? i wiele innych.
Uwieńczeniem spotkania były podziękowania złożone pisarce przez dzieci oraz autografy rozdawane przez Renatę Piątkowską.

powrót
© Copyright Biblioteka Jedlicze 2006 - Autor Radosław Bargieł