kliknij po szczegóły

kliknij po szczegóły

kliknij po szczegóły

kliknij po szczegóły


 

Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich oraz Tydzień Bibliotek
2011-06-15
W kwietniu i maju tradycyjnie od lat obchodzimy święto książki i bibliotek. 23 kwietnia to najważniejsze święto dla miłośników czytania – Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich oraz Tydzień Bibliotek.

Nasza biblioteka w tych miesiącach również stara się wskazać czytelnikom wartości fascynującego świata książek tworzonego przez pisarzy, pokazuje jak można w nim się zanurzyć i znaleźć rzeczy piękne, radosne ale i smutne.

Swoje ulubione książki mieli okazję zaprezentować uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych Gminy Jedlicze w konkursie plastycznym „Jak potrafisz to trafisz na afisz”. Na konkurs wpłynęło 35 plakatów. Prace wykonane w różnych technikach plastycznych, w bardzo subiektywny sposób pokazywały świat książki dziecięcej oraz jej subiektywny odbiór przez dzieci.

Komisja konkursowa dokonała oceny i wyróżniła jedenaście prac.

Oto one:Aleksandra Boruta, ŻarnowiecDaniel Malec, PodniebyleJakub Palacz, ModerówkaDominika Twardzik, JaszczewDominika Góra, ModerówkaJoanna Riedel, JaszczewKarolina Myśliwiec, ModerówkaKatarzyna Lidwin, JaszczewWojciech Palacz, ModerówkaMarlena Smoła, ModerówkaPaweł Nikody, Jaszczew

powrót
© Copyright Biblioteka Jedlicze 2006 - Autor Radosław Bargieł